Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zgadzam się
Więcej informacji

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Dotacje unijne. Dotacje dla przedsiębiorców
| BIP | Mapa serwisu | Kontakt |JEREMIE w województwie łódzkim
JEREMIE to nowoczesny system finansowania, który w Polsce dopiero się rozwija. W 2009 r. przystąpiły do niego województwa: zachodniopomorskie, dolnośląskie, wielkopolskie, pomorskie oraz łódzkie, a w grudniu 2012 r. również województwo mazowieckie.

Inicjatywa ta umożliwia doskonalenie systemu wspierania mikro- i małych przedsiębiorstw, a jednocześnie dynamiczny rozwój instytucji finansowych. JEREMIE różni się od tradycyjnych dotacji unijnych odnawialnym mechanizmem finansowania. Konieczność zwrotu otrzymanych środków umożliwia ponowne wprowadzanie tych pieniędzy w obieg. Sektor MŚP może z nich korzystać wielokrotnie.

W ramach III Osi RPO WŁ 2007-2013 utworzono Łódzki Regionalny Fundusz Powierniczy – 25 września 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi zawarto umowę na utworzenie i zarządzanie Łódzkim Regionalnym Funduszem Powierniczym, w ramach którego udzielane będą m.in. pożyczki  i poręczenia przedsiębiorcom z naszego regionu. Umowa została podpisana pomiędzy Województwem Łódzkim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.  Bank otrzymał blisko 189 mln złotych dofinansowania na realizację projektu „Wsparcie przedsiębiorczości poprzez rozwój instrumentów inżynierii finansowej w ramach inicjatywy JEREMIE w województwie łódzkim”.

 
 
COP © 2008
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.
Dotacje dla przedsibiorstw dzkie Dotacje dla Przedsibiorstw dzkie.Fundusze unijne dla przedsibiorcw.rodki finansowe dla MP.Pomoc z Unii dla firm.dzkie-region innowacyjnej gospodarki.Wsparcie dla biznesu.
Dotacje dla przedsibiorcw dzkie
.