Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zgadzam się
Więcej informacji

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Dotacje unijne. Dotacje dla przedsiębiorców
| BIP | Mapa serwisu | Kontakt |
Nareszcie znamy MOCNYCH w BIZNESIE – II edycja uroczystej Gali za nami
12.10.2015
W piątek 9 października 2015 roku, w Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi poznaliśmy zwycięzców II edycji Konkursu Mocni w Biznesie 2015.

Podczas tego uroczystego wieczoru zostały wręczone specjalne wyróżnienia, związane z realizacją projektów unijnych w zakresie III Osi Programu Regionalnego dla województwa łódzkiego na lata 2007-2013, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarki w województwie łódzkim, w istotny sposób wypromowały Łódzkie na zewnątrz, a także których efekty przyniosły najwięcej korzyści, nie tylko ich pomysłodawcom, ale również ogółowi społeczeństwa. W trakcie części oficjalnej Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień wspólnie z Panią Marszałek Joanną Skrzydlewską oraz Prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Panią Bożeną Lublińską – Kasprzak uhonorowali Laureatów w 6 kategoriach konkursowych.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Laureatami zostali:

Spółka Ifotam, która wyspecjalizowała się w wytwarzaniu w warunkach sterylnych substancji naturalnych i syntetycznych, działających toksycznie na komórki rakowe, używanych w chemioterapii nowotworów – kategoria Badania i rozwój,

Firma Inovatica, w ramach projektu przeprowadzono szereg badań przemysłowych i wprowadzono nowatorski produkt – koszulkę z elektrodami pomiarowymi, monitorującej wybrane parametry fizjologiczne człowieka - kategoria Innowacje z potencjałem,

Zakład Pracy Chronionej Texpol, który uruchomił produkcję tkanin na bazie osnowy bambusowej z wątkiem z alg morskich oraz bursztynowym. W związku z licznymi, walorami prozdrowotnymi, tkaniny te znajdują zastosowanie np. w produkcji pieluch dla niemowląt oraz pościeli, wspomagającej leczenie i rehabilitację - kategoria Włókiennictwo i tekstylia,

Kromed - celem projektu było wdrożenie unikalnych metod leczenia narządów ruchu wykorzystując możliwości organizmu do odbudowy uszkodzonych tkanek. Firma świadczy nowe usługi m.in. w postaci produkcji komórek macierzystych, a także płytek krwi, wykorzystywanych w gojeniu ran - kategoria Medycyna, zdrowie i farmacja,

Fabryka Sztuki w Łodzi -  Art_Inkubator to miejsce, gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością. Instytucja pomaga w wejściu na rynek podmiotom z branży przemysłów kreatywnych. Dofinansowany projekt obejmował rewitalizację dawnych fabryk Scheiblera i Grohmana, w których powstały biura, pracownie i wielofunkcyjna przestrzeń artystyczna.

Spółka Sesto - projekt dotyczył przeprowadzenia własnych prac badawczo-rozwojowych oraz wytworzenia innowacyjnego sterownika, wykorzystywanego w energetyce trakcyjnej, zapewniającego bezpieczną pracę stacji elektroenergetycznych - Nagroda Internautów.

Zapraszamy na fotorelację z tego niecodziennego wydarzenia i jednocześnie wyjątkowego wieczoru, który uświetnili rewelacyjni prowadzący – Magdalena Libiszewska – Lisiecka wraz z Marcinem Prokopem, a także nieprzeciętni wokaliści: charakterna Natalia Sikora oraz multiinstrumentalista Juliusz Kamil z Zespołem.

Niemniej jednak największe podziękowania należą się bohaterom całego przedsięwzięcia – wszystkim nominowanym oraz Laureatom Konkursu. Nie pozostaje nam nic innego, jak podsumować całe przedsięwzięcie stwierdzeniem, że „była MOC w tę noc”.


 
 
COP © 2008
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.
Dotacje dla przedsibiorstw dzkie Dotacje dla Przedsibiorstw dzkie.Fundusze unijne dla przedsibiorcw.rodki finansowe dla MP.Pomoc z Unii dla firm.dzkie-region innowacyjnej gospodarki.Wsparcie dla biznesu.
Dotacje dla przedsibiorcw dzkie
.