Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zgadzam się
Więcej informacji

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Dotacje unijne. Dotacje dla przedsiębiorców
| BIP | Mapa serwisu | Kontakt |
Gospodarka z nową perspektywą – wparcie unijne dla przedsiębiorców
26.08.2015
25 sierpnia 2015 roku odbyła się konferencja prasowa, poświęcona możliwościom uzyskania wsparcia unijnego dla sektora MŚP z regionu łódzkiego. Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień, prezentując ofertę Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, wyjaśnił, że te zadania zostały wpisane w zakres: I osi „Badania, rozwój i komercjalizacja wiedzy” oraz II osi „Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka” z Programu regionalnego, na które przeznaczono łącznie blisko 476,5 mln euro.

Następnie omówione zostały typy konkursów, dedykowane bezpośrednio przedsiębiorcom, w których o dofinansowanie ze środków UE mogą ubiegać się projekty polegające m.in. na: utworzeniu lub rozwinięciu zaplecza badawczo-rozwojowego w swojej firmie, opracowaniu nowego lub znacząco udoskonalonego produktu, usługi lub procesu, opracowanie, a następnie wdrożeniu nowego modelu biznesowego swojego przedsiębiorstwa, by wejść na nowe, międzynarodowe rynki zbytu i uzyskać wzrost obrotów w handlu zagranicznym. Ostatnim typem projektów, kwalifikujących się do wsparcia, w poprzedniej perspektywie cieszącym się największym zainteresowaniem, są innowacje w mikro-, małych i średnich firmach.

Na zakończenie Marszałek Województwa Łódzkiego przybliżył harmonogram naborów, ogłaszanych przez COP na 2015, tym samym zachęcając wszystkich przedsiębiorców z regionu łódzkiego do udziału w 2 naborach na: projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw oraz innowacje w MŚP.

  
 
  
 
COP © 2008
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.
Dotacje dla przedsibiorstw dzkie Dotacje dla Przedsibiorstw dzkie.Fundusze unijne dla przedsibiorcw.rodki finansowe dla MP.Pomoc z Unii dla firm.dzkie-region innowacyjnej gospodarki.Wsparcie dla biznesu.
Dotacje dla przedsibiorcw dzkie
.