Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zgadzam się
Więcej informacji

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Dotacje unijne. Dotacje dla przedsiębiorców
| BIP | Mapa serwisu | Kontakt |
Ruszyły ogólnopolskie konkursy dla przedsiębiorców
11.08.2015
Ogólnopolskie programy, wdrażające fundusze europejskie nabrały rozpędu i w rezultacie ogłaszane są konkursy, z których mogę skorzystać przedsiębiorcy z całej Polski, a w szczególności zachęcamy tych z województwa łódzkiego.

Dla przykładu w ramach Programu Inteligentny Rozwój dla sektora MŚP w najbliższym czasie zostanie ogłoszonych 5 naborów, które dotyczą:
  • zakupu usług B+R przez firmy - Bony na innowacje dla MŚP (31 sierpnia - 30 grudnia 2015r.),
  • wdrożenia przez firmy wyników prac B+R (31 sierpnia - 30 września 2015r.),
  • tworzenia lub rozwoju centrów B+R w firmach (1 września - 30 października 2015r.),
  • projektów B+R dotyczących innowacji medycznych (1 września - 1 października 2015r.),
  • strategicznej infrastruktury badawczej (1 października 2015r. – 31 marca 2016r.).
Dodatkowo wciąż  trwa 1 nabór (do 31 grudnia 2015 r.) na badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

Ponadto, nawet 7 mln zł mogą otrzymać współpracujące ze sobą firmy na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Pieniądze są dostępne w ogólnopolskim Programie Polska Wschodnia. O dotację mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, należące do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego (grupa minimum pięciu firm, współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach), obejmującego swym zasięgiem minimum dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie lub warmińsko-mazurskie).
Nabór potrwa od 31 sierpnia 2015 r. do 30 października 2015 r. Wnioski przyjmować będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jeszcze innym typem naboru jest konkurs na inkubację innowacji społecznych, ogłoszony w zakresie Programu Wiedza Edukacja Rozwój – POWER, który rozpocznie się od 01.09.2015 i trwać będzie do 10.09.2015 r. Tu na dotację mogą liczyć mikroinnowacje - inkubacja nowych zalążkowych pomysłów, ich opracowanie, rozwinięcie, przetestowanie i upowszechnienie, a także podjęcie działań w zakresie włączenia do polityki i praktyki, a także makroinnowacje - opracowanie, przetestowanie, upowszechnienie i włączenie do polityki i praktyki nowych rozwiązań.

Szczegółowe informacje o aktualnych konkursach, w których mogą wziąć udział przedsiębiorcy, także z regionu łódzkiego, znajdują się w Wyszukiwarce dotacji pod linkiem

 
COP © 2008
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.
Dotacje dla przedsibiorstw dzkie Dotacje dla Przedsibiorstw dzkie.Fundusze unijne dla przedsibiorcw.rodki finansowe dla MP.Pomoc z Unii dla firm.dzkie-region innowacyjnej gospodarki.Wsparcie dla biznesu.
Dotacje dla przedsibiorcw dzkie
.