Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zgadzam się
Więcej informacji

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Dotacje unijne. Dotacje dla przedsiębiorców
| BIP | Mapa serwisu | Kontakt |
Spotkanie informacyjne na temat zasad aplikowania w konkursie na tereny inwestycyjne
24.07.2015
W związku z ogłoszeniem I konkursu w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020, polegającego na kompleksowym przygotowaniu terenów inwestycyjnych, 22 lipca br. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zorganizowało spotkanie informacyjne, dedykowane jednostkom samorządu terytorialnego, ich związkom i stowarzyszeniom z naszego regionu.

Pani Joanna Skrzydlewska – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, odpowiedzialny za koordynację wykorzystania środków unijnych w regionie łódzkim, oficjalnie otworzyła szkolenie i powitała przybyłych gości. Zaznaczyła, że doceniając znaczenie wsparcia innowacyjności i konkurencyjności dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu łódzkiego, w I ogłoszonym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, dostosowanych do potrzeb potencjalnych inwestorów, do rozdysponowania jest niebagatelna kwota w wysokości 49,5 mln zł. Jednocześnie zachęcała do korzystania z pomocy i wsparcia merytorycznego pracowników COP przy konstruowaniu dokumentacji konkursowej, podkreślając, że „Urzędy” są dla potencjalnych beneficjentów, a nie odwrotnie.

W dalszej części szkolenia pracownicy Zespołu Konsultantów omówili dokumentację konkursową, w tym:  katalog beneficjentów, którzy mogą aplikować o dofinansowanie, regulamin konkursu oraz kryteria formalne i merytoryczne wyboru projektów. Z-ca dyrektora – Arkadiusz Szymański, dokonując podsumowania spotkania, wyjaśnił nowe zasady aplikowania o wsparcie, wynikające z aktualnego okresu programowania, zwracając szczególną uwagę na różnice w procesie składania wniosku o dofinansowanie oraz w etapach jego oceny. Szkolenie, w którym uczestniczyło blisko 40 osób, zakończyło się panelem dyskusyjnym.

Przypominamy, że nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 17 sierpnia 2015 r. a kończy 27 sierpnia 2015 r.

 
COP © 2008
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.
Dotacje dla przedsibiorstw dzkie Dotacje dla Przedsibiorstw dzkie.Fundusze unijne dla przedsibiorcw.rodki finansowe dla MP.Pomoc z Unii dla firm.dzkie-region innowacyjnej gospodarki.Wsparcie dla biznesu.
Dotacje dla przedsibiorcw dzkie
.